Navracsics Tibor: A Balaton folyamatosan megújuló erős térség

A Balaton térsége folyamatosan megújuló erős régió, és míg korábban szezonális érdeklődés jellemezte, addig mára ez az egész esztendőre kiterjed – mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter csütörtökön Balatonfüreden, Az Év Balatoni Háza 2025 építészeti díjpályázat eredményhirdetése alkalmából rendezett díjátadó ünnepségen.

Navracsics Tibor

 

Navracsics Tibor kiemelte, hogy a Balaton amellett, hogy üdülőhely, több százezer ember otthona, akik élhető környezetben szeretnék tölteni mindennapjaikat. Ennek tudatában kell fejleszteni a térséget, amelynek „új identitáselemet ad a pályázat”, valamint az a tény is, hogy balatoni főépítészt neveztek ki a régióban – tette hozzá a kereszténydemokrata politikus.

Lánszki Regő, az Építési és Közlekedési Minisztérium építészeti államtitkára hangsúlyozta, „a Balaton jövője a felelős döntéseken múlik, ezért megerősítettük a térségi szemléletet azzal a céllal, hogy élhető környezet vegye körül a Balatont.”

A Balaton közös emlékezetünk része, természeti kincs, kulturális tér és épített környezet egyszerre. A tó környezete tudatos, következetes munkát igényel, ahol nincs helye tájidegen megoldásoknak, amelyek korábban a minőség rovására valósultak meg. Ezzel szemben a tudatos területi szemlélet a Balaton jövőjét szolgálja – fejtette ki az államtitkár.

Bóka István (Fidesz-KDNP), Balatonfüred polgármestere közölte, Az Év Balatoni Háza 2025 építészeti pályázat célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a balatoni építészetre. Ennek nyomán számos épület megújult a városban.

Hegedűs Barbara országgyűlési képviselő (Fidesz) arról beszélt, hogy a térségben a kultúra, a művészet és az építészet egységet alkot. Közös felelősségünk, hogy a kulturális örökséget ápoljuk – hangoztatta, hozzáfűzve, az épületek élettel teli otthonokká, közösségi terekké lesznek, amelyek az itt élők mindennapjait szolgálják.

Pali Róbert, a pályázat egyik kiírója, a Balatoni Szövetség elnöke kijelentette, hogy a civilek, az egyesületek, az építész szakma és a kormány együttműködésének köszönhető a pályázat sikere.

Az Év Balatoni Háza 2025 pályázatra 21 pályamű érkezett, amelyek közül nyolcat díjazott a bizottság, köztük lakóépületet, üdülőt, középületet. A díjátadó rendezvényt a Nők a Balatonért Egyesület és a Balatoni Helyi Önkormányzatok Szövetsége szervezte.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!